مشخصات فایل(تحقیق آماده درس تاریخ امامت (سیره امام سجاد علیه السلام))

تحقیق آماده درس تاریخ امامت (سیره امام سجاد علیه السلام)|1757526|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق آماده درس تاریخ امامت (سیره امام سجاد علیه السلام)موضوع :تحقیق آماده درس تاریخ امامت
سیره امام سجاد علیه السلام
فایل word قابل ویرایش

از آنجا که انسان زندگی اجتماعی دارد، ناگزیر در طول شبانه روز با افراد مختلف در ارتباط است و با گروههای ناهمگون – که دارای عقاید و سلیقه های متفاوت هستند – در تماس می باشد . سؤالی که در اینجا مطرح می شود، این است که:

رفتار ما با هریک از این گروههای انسانی چگونه باید باشد؟

با مراجعه به زندگی پیشوایان دین، به خوبی پاسخ این سؤال را در می یابیم . زیرا امامان معصوم علیهم السلام در زندگی اجتماعی خود به عنوان پیشوایان صالح و الگوهای اخلاقی و تربیتی در طول زندگی افتخارآمیز خویش با گونه های مختلفی در تماس بودند . بنابراین، رفتار آن بزرگواران با گروههای مختلف انسانی و حتی حیوانات، می تواند راه گشای زندگی فردی و اجتماعی امروز ما باشد .

در یک نگاه کلی می توان کسانی که خواسته یا ناخواسته، حضرات معصومین علیهم السلام با آنان در ارتباط بودند را چنین دسته بندی کرد:

– دوستان (اعم از فقیر و ثروتمند)

– غافلان و جاهلان

– گمراهان و فریب خوردگان

– دشمنان و ستمگران

نگاه این نوشتار پیرامون رفتارهای امام سجاد علیه السلام با گروههای فوق می باشد . بدون شک شناسایی رفتارهای آن حضرت با این گروهها و حتی حیوانات، ما را در چگونگی رفتار با دیگران یاری خواهد داد .

تعداد صفحات : 12 صفحه

نوع فایل : word (قابل ویرایش )مطالب دیگر:
تحقیق آشنایی با دستورالعمل ها و نحوه ارزشیابی كاركنانارزیابی پیاده راه بازار تهرانپاورپوینت مطالعات ترافیک تقاطع رودکی شیرازتحقیق هفت مسئله مزمن در سازمان ها 24 صمقاله در مورد بازاریابی (مطالعه موردی در مورد حلوا شکری دراج)تحقیق در مورد ارتقا فناوری و نوآوری دركارخانه پارس خودروتحقیق مطالعات باستان شناسیتحقیق در مورد وظیفه کنترلمقاله اسلام و دموکراسی از نگاه برنارد لوئیستحقیق درباره زندگینامه امام زمان 95 صفحه فایل وردتحقیق ورزش و قلب و تاثیر آن بر دستگاه گردش خونآموزش تعمیر ic wifi موبایل آیفونتحقیق در مورد بررسی پایانی و روانی عملکرد نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی از دیدگاه کارشناسان ستاد گمرکتحقیق فیزیولوژی ورزشی 32 صتحقیق در مورد غلامرضا تختیتحقیق در مورد ایران در عصر عباسیانتحقیق نجوم و اخترفیزیکتحقیق پوششهای بر پایه آبدانلود پاورپوینت آموزش مطالب کلیدی و پرکاربرد در حسابداریتحقیق سیستم های نانوالکترومکانیک (NEMS)تحقیق رفع عیوب موتور خودروشیپ فایل های (gis) کامل استان گلستانتحقیق سیستمهای ترمز ضد قفل A.B.Sتحقیق درباره ترمز ABS و تاریخچه ترمز (ABS)تحقیق کاربرد ذخیره سازی سرما جهت پیک سایی