مشخصات فایل(تحقیق آماده درس تاریخ امامت (اخلاق و رفتار امام سجاد عليه السلام‏ ))

تحقیق آماده درس تاریخ امامت (اخلاق و رفتار امام سجاد عليه السلام‏ )|1757615|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق آماده درس تاریخ امامت (اخلاق و رفتار امام سجاد عليه السلام‏ )موضوع :تحقیق آماده درس تاریخ امامت
اخلاق و رفتار امام سجاد عليه السلام‏
فایل word قابل ویرایش

امام عليه السلام همچون سلف صالح و خلف پاكش از تمام محاسن و محامد اخلاقى بهره جامع داشت، ازهرگونه عيب و نقصى در زمينه اخلاق و ساير شؤون حيات پاك بود.

هيچ برخورد و حادثه و مصيبتى آن حضرت را از تجلّى دادن حسنات الهى باز نداشت و وى را به سيّئه اى از سيّئات اخلاقى آلوده نكرد.

1- برخورد الهى با مردى تندخو

مردى از نزديكانش به آن حضرت دشنام داد و ناسزا گفت، حضرت جواب وى را نداد تا به بدگوييش پايان داد و رفت. آنگاه آن منبع فيض به دوستانش رو كرد و فرمود: شنيديد به من چه گفت؟ من دوست دارم مرا همراهى كنيد تا پاسخ مرا به وى بشنويد.

عرضه داشتند: با تو مى آييم. حضرت حركت كرد و در حالى كه قدم بر مى داشت اين آيه را قرائت مى كرد:

وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ وَالْعَافِينَ عَنِ النَّاسِ وَاللّهُ يُحِبُّ الْمُحْسِنِينَ» «1»

و خشم خود را فرو مى برند و از [خطاهاىِ ] مردم در مى گذرند؛ و خدا نيكوكاران را دوست دارد.

براى ما معلوم شد كه حضرت كارى به دشنام دهنده ندارد. چون به در خانه آن مرد رسيديم، حضرت فرمودند: به صاحب خانه بگوييد على بن الحسين است.

تعداد صفحات : 16 صفحه

نوع فایل : word (قابل ویرایش )مطالب دیگر:
📝تحقیق رابطه بين تحصيلات زنان داراي مدرك ليسانس و بالاتر از ليسانس، ديپلم با رضايت زناشويي📝پاورپوینت تبدیل فوریه (Fourier Transform)📝تحقیق نظرسنجي از مردم درباره محرم و عزاداري📝پاورپوینت تبدیل فوریه سیستم های زمان پیوسته📝تحقیق فرصت های شغلی و کاربرد آمار📝پاورپوینت تحليل مخاطب در بسيج های اطلاع رسانی آموزشی📝پاورپوینت تحليل يك طرح جديد امضارمز📝پاورپوینت تحولات جدید در حوزه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و معرفی مرکز و شبکه فناوری اقلیم📝پاورپوینت تخمین مخازن در چاههای اکتشافی📝پاورپوینت تربیت بدنی و منابع انسانی موثر📝پاورپوینت ترسیم های هندسی در عالم اسلامی📝پاورپوینت ترمومتر (دماسنج) ديجيتال📝پاورپوینت ترويج الگوي مصرف در رسانه📝پاورپوینت تطبیق ده ویژگی اقتصاد مقاومتی و برون سپاری📝پاورپوینت تکنیک های پیشرفته شمارش📝پاورپوینت تیتانیم📝پاورپوینت جشنواره جابر ابن حیان📝پاورپوینت جمعيت شناسي📝پاورپوینت جوانه📝پاورپوینت چگونه خبر بد را به والدين بدهیم؟📝پاورپوینت صورتهاي مالي تلفيقی در تاريخ تركيب📝پاورپوینت حقوق بيمار📝پاورپوینت داده های ساختمان زمین شناسی📝پاورپوینت مفاهيم (تئوریهای) انقلاب📝پاورپوینت نقشه راه کارگروه سازماندهی مد و لباس