مشخصات فایل(تحقیق دربارة رسول خدا (ص) و اهل بيت عليهم السلام)

تحقیق دربارة رسول خدا (ص) و اهل بيت عليهم السلام|1850476|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق دربارة رسول خدا (ص) و اهل بيت عليهم السلام

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 67 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ارزش و اهميت مطالعه دربارة رسول خدا (ص) و اهل بيت عليهم السلام و تربيت آنها، خصوصيات و فضيلتهايشان، ريشة عاطفي و احساسي ندارد، بلكه اجابت امري است كه از جانب پروردگار عالم هستي مطرح شده است.

زماني كه به محمدبن عبدالله (ص) وحي كرد كه بشريت را از تاريكي هاي كُفر و شرك برهاند و به سوي نور و ايمان و توحيد، هدايت كند و آنگاه كه اينچنين به رسول خود امر فرمود:

«براي چيزي اجر و پاداش قرار نمي دهم مگر دوست داشتن اهل بيت» اظهار ارادت و دوستي به معصومين (ع) كه در زندگي با دشواريها و سختي ها و شكنجه هاي فراوان مواجه شدند و صبر پيشه كردند و راز نگه داشتند و جان در طبق اخلاص نهادند، لازم بوده و هست.

در راستاي آشنايي با زندگي حضرات معصومين (ع)، به ياري حضرت دوست زندگاني امام دهم – حضرت علي النقي – را هر چند مختصر بررسي مي نماييم.

مشخصات معصوم دوازدهم:

امام دهم، حضرت هادي عليه السلام

نام: امام علي (ع)

القاب معروف: هادي، نقي (ع)

كنيه: ابوالحسن سوم (ع)

پدر و مادر: امام جواد (ع) ، سمانه (س)

وقت و محل تولد: 15 ذيحجه سال 212 هجري در روستاي صريّا ، نزديك مدينه

وقت و محل شهادت: سوم رجب سال 254 در سن 41 سالگي در شهر سامرّا بر اثر زهري كه بادسة «معتّز» توسط معتمد عباسي، به آن حضرت خوراندند، به شهادت رسيد.

مرقد شريف: شهر سامرّا، واقع در عراق

دوران زندگي:

آن حضرت حدود 33 سال امامت كرد.

بخش اول

امام هادي عليه السلام از آغاز تولد

تا آغاز خلافت متوكل عباسي

حضرت سمانه مادر امام هادي عليه السلام

حضرت «سمانه» عليه السلام از اهالي مغرب (حدود بين آفريقا و اندلس) بود كه دست تقدير او را به مدينه آورد و همسر امام جواد عليه السلام گرديد.مطالب دیگر:
📚پرسشنامه ارزش های شخصیتی PVQ📚آزمون شخصیتی نئو 240 سوالی📚آزمون هوش هیجانی (bar-on)📚آزمون اندریافت کودکان📚پرسشنامه نئو 60 سوالی📚افکار قالبی درباره ایدز📚مقیاس اوتیسم بهر (نوجوانان)📚پرسشنامه سنجش حالت های هویت📚مقیاس مثلث عشق اشترنبرگ📚آزمون مقیاس خشم بالینی📚اكولوژی گیاهان زراعی📚تحقیق مهندسی اقتصاد کشاورزی📚طرح لایه باز شیره انگور طراحی شده با فتوشاپ📚تحقیق فضای سبز📚تحقیق هورمونهای گیاهی📚تحقیق قارچ کامبوجا قارچ معجزه آسا📚تحقیق سیر تحول وتطور نقوش محرابی📚دانلود پاورپوینت مراسم نوروز در عهد صفویه📚دانلود پاورپوینت بادگیر📚پاورپوینت ماهیت پرخاشگری در انسان📚پاورپوینت زمین شناسی مهندسی - سنگ های رسوبی در 103 اسلاید کاملا قابل ویرایش همراه با تصاویر به طور کامل و جامع📚تحلیل KA2297D📚پاورپوینت آشنایی با استانداردهای سری 9000📚طرح لایه باز برچسب گلاب با اندازه 16.5*5.25 سانتی متر📚طرح برچسب عرق نعنا لایه باز با فرمت psd