مشخصات فایل(حيات فكري و سياسي امامان شيعه عليهم السلام)

حيات فكري و سياسي امامان شيعه عليهم السلام|31018702|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع حيات فكري و سياسي امامان شيعه عليهم السلام

تحقيق
متشکل از 11 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
دوره ای که امام سجاد (ع)در آن زندگی میکرد،دورانی بود که همه ارزش های دینی دست خوش تحریف و تغییرامویان قرار گرفته و مردم یکی از مهمترین شهرهای مذهبی(مدینه)،می بایست به عنوان برده یزید با او بیعت کنند احکام اسلامی بازیچه ئ دست افرادی چون ابن زیاد،حجاج و عبدالملک بن مروان بود. اینان برخلاف نصوص دینی از مسلمانان جزیه می گرفتند و با اندک تهمت و افترایی مردم را به دست جلادان می سپردند. در سایه چنین حکومتی آشکار است که تربیت دینی مردم تا چه اندازه تنزل کرد و ارزش های جاهلی چگونه احیا خواهد شده است.امام سجاد در این شرایط، شخصیتی بودند که همه ی مردم تحت تاثیر روحیات و شیفته ی مرام و روش او قرار گرفتند.
یکی از محدثین می گفت:« ما رإیت هاشمیا افضل من علی بن الحسین ولا افقه منه». از جاحظ نیز نقل شده است که می گفت«درباره ی شخصیت علس بن حسین، شیعی، معتزلی،خارجی عامی وخاصی همه یکسان می اندیشند وهیچ کدام تردیدی در برتری و تقدم او(بر سایرین) ندارند».
حضرت را که اهل سجده بود و آثار ان بر پیشانیش ظاهر بود«ذی الثفنات» می گفتند. اوردند که وقتی ان حضرت وضو می گرفت رنگ چهره اش دگرگون می شد. وقتی علت را می پرسیدند،فرمودند«اتدرون بین یدی من ارید ان اقوم».
در دادن صدقه و رسیدگی به محرومین نیز زبان زد بوده اند و پس از شهادت او فهمیدند که 100 خانواده از انفاق و صدقات او زندگی می کردند.امام در مسافرت نسبش را از همراهان پنهان می کرد. از ایشان سوال شد که: ما بالک اذاسافرت کتمت نسبک اهل الرفقه؟ ان حضرت فرمودند: دوست ندارم به نام رسول خدا چیزی را بگیرم که نمی توانم مانند ان را به دیگری بدهم.
امام سجاد وشیعیان:
در واپسین روز واقعه کربلا، شیعیان در بدترین شرایط،از لحاظ کمی و کیفی و نیز موقعیت سیاسی و اعتقادی قرار گرفتند.شیعیان واقعی امام حسین که در مدینه و مکه بوده و یا موفق شده بودند که از کوفه به او ملحق شوند،در کربلا به شهادت رسیدند.


مطالب دیگر:
📌پاورپوينت اصول عقاید نبوت عصمت 2📌دانلود پاورپوینت کتاب سیستم های دودویی📌پاورپوينت نظر امیرالمومنان درباره خلفا📌دانلود پاورپوینت کتاب سیستم های عامل از ناصر آیت📌دانلود پاورپوینت کتاب شیوه ارائه مطالب علمی فنی از رانکوهی📌پاورپوینت کتاب طراحی الگوریتم ها از جعفرنژاد قمی📌پاورپوینت کتاب کاربرد فناوری های جدید در آموزش از دکتر ذوفن📌دانلود پاورپوینت کتاب مبانی فناوری اطلاعات از کریم زادگان 📌پاورپوينت پانسمان و بانداژ📌پاورپوينت آسیب های استخوانی ، مفصلی ، عضلانی📌پاورپوینت کتاب مبانی کامپیوتر از جعفر تنها و مهدی یوسف خانی📌پاورپوینت مفاهیم بازاریابی اجتماعی📌دانلود پاورپوینت کتاب مدارهای الکتریکی📌پاورپوینت اهداف آشنایی با بعضی اصطلاحات روماتولوژیک بیماران روماتیسمی📌دانلود پاورپوینت کتاب مدارهای منطقی دیجیتال از دکتر سپیدنام📌پاورپوینت شبیه سازی سیستمها تحلیل دینامیکهای سیستم📌پاورپوینت خشونت و کشتار در کتاب مقدس📌دانلود پاورپوینت کتاب معماری کامپیوتر از پورمحقق📌پاورپوینت دسته بندی شبکه های کامپیوتری📌پاورپوینت کتاب اصول مهندسی اینترنت از احسان ملکیان📌پاورپوینت ظرفیت حاصلخیزی خاک ها📌پاورپوینت معرفی عيد غدير يا عید خلافت و امامت📌پاورپوینت آشنایی با نماز جمعه 1📌پاورپوینت دستاوردهای مهندسی در قرن بیستم📌دانلود پاورپوینت کتاب مهندسی نرم افزار 1 از پورامینی