مشخصات فایل(سرنوشت‏شوم کسانی است که امام حسین‏علیه السلام و یاران باوفای)

سرنوشت‏شوم کسانی است که امام حسین‏علیه السلام و یاران باوفای|31019258|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع سرنوشت‏شوم کسانی است که امام حسین‏علیه السلام و یاران باوفای

تحقیق
متشکل از 10 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
آنچه در زیر می‏خوانید، ش را به شهادت رساندند.
... آنان که بعد از حادثه عاشورا طعم تلخ مرگ را چشیدند وچیزی جز شقاوت و ذلت از خودشان به جای نگذاشتند.
1- عبیدالله ابن زیاد(ابن مرجانه)
عبیدالله ابن زیاد هنگام حادثه عاشورا والی کوفه بود. امام‏حسین و یارانش به دستور او به شهادت رسیدند. به ابن زیاد «ابن‏مرجانه‏» هم می‏گویند چون مادرش که کنیزی زناکار و مجوسی بود،«مرجانه‏» نام داشت. وی عمربن سعد و سپاهش را به کربلا فرستادتا امام حسین(ع)را به بیعت وادار سازند و یا او و یارانش را به‏شهادت برسانند و اهل‏بیتش را به اسارت بگیرند.
ابن زیاد پس از مرگ یزید، ادعای خلافت کرد و اهل بصره و کوفه‏را به بیعت فراخواند ولی‏کوفیان او و یارانش را از شهر بیرون‏کردند و در صدد انتقام گرفتن از خون شهدای کربلا برآمدند. وی که‏به شام گریخته بود، برای خاموش ساختن انقلاب توابین به جنگ آن‏هاشتافت.
سرانجام او در یکی از درگیری‏ها با سپاه مختار، در سال‏67 هبه هلاکت رسید. اکنون به چگونگی کشته شدن او اشاره می‏کنی


مطالب دیگر:
📒بررسی نقش و جایگاه مذهب در سلامت روان📒بررسی انواع معیارهای انسانی برای سازندگی و خلاقیت📒بررسی انواع دردهای کلیه📒نمونه پرسشنامه درباره سبک رهبری📒نمونه فرم خام قرارداد اجاره سالن تالار، تجهیزات آن و وسائل📒کشت و پرورش سبزي و صيفي جات در ايذه📒بررسی ویژگی های انواع بتن های پلیمری Polymer Concrete📒بررسی تاثیر سبک ها و شیوه های فرزند پروری بر مشکلات رفتاری کودکان📒بررسی پدیده فساد و شاخص های مختلف شفافیت مالی📒پروپوزال آماده: بررسی تاثیر ویژگی های شخصیتی معلمان با موفقیت شغلی در مدارس📒بررسی میزان آگاهی پرسنل بیمارستان های دولتی و خصوصی اردبیل از حقوق بیمار و ارائه راهکارهای مدیریتی📒علت گرایش کشورهای درحال توسعه به سازمان تجارت جهانی چیست؟📒جایگاه و اهمیت برنامه ریزی از دیدگاه اسلامی📒بررسی کاشت و داشت و برداشت درخت گردو📒بررسی نقش و تاثیر رودکی بر شعر فارسی📒بررسی تاثیر و آسیب انواع ذرات معلق به بنای آرامگاه هفت تپه📒بررسی تاثیر طلاق در افت تحصیلی کودکان📒پروپوزال آماده: بررسی رابطه مدیریت دانش با سواد اطلاعاتی دانشجویان محقق📒بررسی انواع الگوهای برنامه ریزی📒بررسی روان تحلیل گری فروید و فرامن یا سوپر اگو📒لغات و اصطلاحات مربوط به اجزاي موتور📒بررسی اختلال شخصیت ضد اجتماعی و رفتار ضد اجتماعی کودکی یا نوجوانی📒عقب ماندگی ذهنی کودکان و اهداف و برنامه های آموزشی دانش آموزان عقب مانده ذهنی دبستانی📒پیشگیری و مبارزه با بیماری اوتیسم اختلالات اوتیسم و تقسیم بندی اوتیسم بر طبق معیارهای اجتماع📒بررسی میزان سلامت روانی در بین سالمندان شهرستان اردبیل