مشخصات فایل(تحقيق یادی از انقلاب مشروطه)

تحقيق یادی از انقلاب مشروطه|34010343|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقيق یادی از انقلاب مشروطه

چهاردهم مرداد امسال مصادف است با صد و یکمین سالگرد انقلاب مشروطه و متعاقب آن تنظیم سند قانون اساسی ایران . مشروطه ای که هنوز هم یکی از دغدغه های مردم ایران برای رسیدن به ارزشهای انسانی تکوین نیافته آن است.

مشروطه ای که در آن زیر بنای فکری و اندیشه های مدرن , جدایی دین از حکومت , محدودیت پادشاه و حاکمیت قانون بنا نهاده شد و در آن راه بهای بسیاری پرداخته شد, اما هنوز هم به اهداف نهایی خود نرسیده است . گرچه در مقطع کوتاهی ازتاریخ به محدودیت قدرت پادشاه نائل شد اما در پیکار علیه جدایی دین از حکومت و تشکیل ساختاری سکیولار تاکنون ناکام مانده است.

در رابطه با نهضت مشروطه دهها کتاب و صدها مقاله نوشته شده است و علیرغم آنکه در قرن بیست ویکم جامعه جهانی به کلی دگرگون و کشور ایران هم یک قرن از دوران مشروطیت فاصله گرفته, اما باز هم علیرغم ناکامی جامعه ایران در رسیدن به اهداف مشروطه , مبانی مشروطه به ارزشهای ملی تبدیل شده و با نیکی از آن یاد می شود. هر چند که بسیاری انحراف انقلاب 1979 را ناشی از عدم بازخوانی وقایع دوران مشروطیت می دانند و بی جهت نیست که برای بازخوانی آن دوره و الهام از افکار مشروطه , چند روزنامه همچون صور اسرافیل, جمهوریت, و وقایع اتفاقیه با انگیزه بازگشت به اصالت دوران مشروطه در ایران کنونی به چاپ می رسند.
با گشایش مجلس اول نمایندگان که اولین نظام پارلمانی را در تاریخ ایران تجربه می کردند به کارهای ساده ای همچون تنظیم قیمت گوشت و مسائل خیلی ابتدائی مشغول بودند اما از کارهای ارزشمند آن دوره بشمار می رفت زیرا نوعی اراده ملی در آن نهفته بود.
پیش لرزه های نهضت مشروطه به قیام تنباکو در سال 1270 بر می گردد و آن مقطع تاریخ بیداری ایرانیان بشمار می رود, چرا تا آنموقع جامعه ایران علیرغم رشد شتابان جوامع اروپایی و حتی کشورهای همجوار, جامعه ایران در خواب عظیمی فرو رفته و تاریکی سراسر ایران را فرا گرفته بود. سید جمال الدین اسدآبادی و ملکم خان بهترین نقش را در آگاه سازی جامعه و روحانیون از جمله میرزا حسن آشتیانی نقش اساسی را در فتوا علیه دربار قاجار و ترغیب مردم به اعتصاب عمومی در شهرهای مهم ایران از جمله تهران, مشهد, تبریز و کرمانشاه برای لغو قرارداد ظالمانه تنباکو با یک کمپانی بریتانیایی ایفا نمودند.


مطالب دیگر:
📝مبانی نظری و پیشینه تحلیل مکانی - فضایی کاربری های آموزشی شهری📝مینیاتور📝گزارش کارآموزی نقاشی و لعاب روی سفال با الهام از نقوش مقبره📝پاورپوینت استراتژیهای جذب کارکنان📝پاورپوینت E-Commerce:The Second WaveFifth Annual Edition📝پاورپوینت Electronic Commerce Software📝پاورپوینت Electronic Commerce and Information Security📝پاورپوینت E-COMMERCE IN CHINA📝پاورپوینت E-commerce Architecture📝پاورپوینت Benefits and Barriers of E-Business in the Healthcare System📝پاورپوینت Introduction to Information Security for E-Commerce📝نمونه فاکتور فروش تورال و ارائه خدمات توسعه به ایران📝اکسل صورتحساب فروش كالا و خدمات📝اکسل سیستم ارسال كالا📝اکسل برنامه عملیاتی سال 95 واحد سلامت نوجوانان و مدارس ارتقا سطح سلامت دانش آموزان📝اکسل انجام تشریفات گمرکی واردات کالا📝پاورپوینت ارائه تجارب قانونی و نهادی كارآفرینی در اروپا با تاكید بر كشور ایتالیا📝دانلود پاورپوینت بلوز و كبسول📝دانلود پاورپوینت Digital Image Fundamentals📝دانلود پاورپوینت Fundamentals of Digital Image Processing📝دانلود پاورپوینت زیره سیاه و زیره سبز Cumin📝دانلود پاورپوینت دیافراگم و فشارسنج تفاضلی📝پاورپوینت بازاریابی در شبکه های اجتماعی📝دانلود پاورپوینت GIS و ساماندهی شهری📝پاورپوینت برنامه ریزى منابع سازمان ERP