مشخصات فایل(تحقیق برق خودرو)

تحقیق برق خودرو|34013839|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق برق خودرو

دانلود تحقیق با موضوع برق خودرو،
در قالب word و در 43 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

مقدمه
فصل اول: دینام
بررسی عملکرد مدار ساده دینام
ساختمان یک دینام ساده
افزایش ولتاژ خروجی دینام
آفتامات (رگولاتور)
ساختمان آفتامات (رله ولتاژ)
عملکرد دینام در حالت واقعی

فصل دوم: عملکرد آلترناتور
مزایای آلترناتور نسبت به دینام
آلترناتور سه فاز با روتور دو قطبی
مشخصات فنی

بخش اول:
قطعاتی که آلترناتور نیسان جونیور را تشکیل می دهند عبارتند از :
قسمت های براکت جلویی
قسمت های رکتی فایر

بخش دوم: خطوط مونتاژ آلترناتور نیسان در شرکت الکتروشار
پشتیبان ها
خط مونتاژ

فصل سوم: نحوه عملکرد آلترناتور

فصل چهارم: نمودارها و منحنی ها


مقدمه تحقیق:
در اجتماع حاضر دنیا، با توجه به روند سریع و رو به رشد صنایع خودرو سازی، بحث های گوناگون کیفی و کمی خودروها باعث شده، سازندگان با سلیقه های متنوع مشتریان خود روبرو شوند که در راستای تولید خودرو، وسایل و امکانات رفاهی فراوانی را جهت عرضه محصولات خود به خودرو بیفزایند. با توجه به این که اغلب وسایل مورد بحث الکتریکی بوده و محتاج منبع عظیمی از نیرو می باشند و باطری ها جوابگوی میزان مصرف بالای مصرف کننده ها نیستند، نیاز به مولد نیروی الکتریکی مناسب جهت راه اندازی وسایل الکتریکی و حتی شارژ باطری بسیار ضروری می باشد. در همین راستا مولدهای برق با نام دینام (مولد برق DC) تولید گشت که تا حدی جوابگوی نیاز خودرو و وسایل ضروری آن مانند کویل، چراغ های جلو و عقب، بوق و شارژ باطری بود، ولی وسایل رفاهی مانند کولر، بخاری، شیشه بالابر برقی، پروژکتورهای اضافی، در بعضی موارد یخچال خودرو و غیره مصرف بسیار بالایی داشته که سازندگان بالاجبار رو به ساخت مولدهای AC (آلترناتور) آوردند که کاملاً نیاز آن ها را برآورده می کرد.

امروز در صنایع خودروسازی دنیا دیگر خبری از ساخت دینام نیست. بلکه همه سازنده ها از آلترناتور با میزان جریان دهی دلخواه خود استفاده می کنند.

توضیحات مربوط به دینام و آلترناتور در قسمت های مختلف بازگو خواهد شد.


مطالب دیگر:
📚زیباشناختی و زیبایی📚زیبایی شناسی📚زیج حیاتی📚زیر ساخت های شهرسازی فصل اول و دوم📚زیست بوم گرایی📚زیست دوم دبیرستان فصل دوم مبحث اندازه سلول📚زیست دوم دبیرستان فصل دوم مبحث میکروسکوپ📚زیست سال دوم گوارش در جانوران📚زیست شناختی رفتار📚زیست شناسی سال دوم دبیرستان مبحث تار عنکبوت📚زیست و ازمایشگاه گیرنده های حسی جانوران📚زیست و ازمایشگاه تبادل گاز در جانوران📚زیست و ازمایشگاه تجربی غدد درون ریز📚زیست و ازمایشگاه چهارم فصل نهم باکتری ها📚زیست و ازمایشگاه دوم دبیرستان مبحث تبادل مواد📚زیست و ازمایشگاه سوم تجربی میوز و تولید مثل جنسی📚زیست و ازمایشگاه فصل نهم باکتری ها📚زیست و ازمایشگاه گردش مواد در گیاهان📚زیست و ازمایشگاه میوز و تولید مثل جنسی📚زیست و آزمایشگاه دوم دبیرستان موضوع معرفی تریکودینا📚زیست و آزمایشگاه فصل چهارم تغيير گونه ها و انتخاب طبيعی📚زيارت وارث📚زيگورات چغازنبيل📚ژاپن📚ژلاتين ماهي