مشخصات فایل(تحقیق جنبش مشروطه ایران)

تحقیق جنبش مشروطه ایران|39019915|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق جنبش مشروطه ایران

دانلود تحقیق با موضوع جنبش مشروطه ایران،
در قالب Word و در 174 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
تاریخ معاصر ایران دورانی از تاریخ ایران است که با انقلاب مشروطه شروع میشود و تا سرنگو نی سلسله پهلوی و پیروزی انقلاب ایران ادامه میابد. تاریخ معاصر ایران را به بخش هایی تقسیم میکنند:
جنبش مشروطه ایران
کودتای ۱۲۹۹
رضاشاه پهلوی
محمدرضا شاه پهلوی
نهضت ملی‌شدن نفت
کودتای ۲۸ مرداد
انقلاب سفید
انقلاب ایران
جنبش مشروطه ایران مجموعه کوششها و رویدادهائی است که در دوره مظفرالدین شاه قاجار و سپس در دوره محمدعلی شاه قاجار برای تبدیل حکومت استبدادی به حکومت مشروطه رخ داد و منجر به تشکیل مجلس شورای ملی و تصویب اولین قانون اساسی ایران شد.
پیشینه
از اوائل سلطنت ناصرالدین شاه قاجار نارضایتی مردم از ظلم وابستگان حکومت رو به رشد بود. تأسیس دارالفنون و آشنائی تدریجی ایرانیان با تغییرات و تحولات جهانی اندیشه تغییر و لزوم حکومت قانون و پایان حکومت استبدادی را نیرو بخشید. نوشته های روشنفکرانی مثل [[حاج زین‌العابدین مراغه‌ای ]] و عبدالرحیم طالبوف و میرزا فتحعلی آخوندزاده و میرزا ملکم خان و میرزا آقاخان کرمانی و سید جمال الدین اسدآبادی و دیگران زمینه های مشروطه خواهی را فراهم آورد. سخنرانیهای سیدجمال واعظ و ملک المتکلمین توده مردم مذهبی را با اندیشه آزادی و مشروطه آشنا میکرد. نشریاتی مانند حبل المتین و چهره‌نما و حکمت و کمی بعد ملانصرالدین که همه در خارج از ایران منتشر میشدند نیز در گسترش آزادیخواهی و مخالفت با استبداد نقش مهمی داشتند.
کشته شدن ناصرالدین شاه به دست میرزا رضای کرمانی که آشکارا انگیزه خود را قطع ریشه ظلم و نتیجه تعلیمات سیدجمال الدین دانسته بود، کوشش بیشتر در روند مشروطه خواهی را سبب شد.
عدالت خانه
اگر چه از مدتی قبل شورش‌ها و اعتراضاتی در شهرهای ایران علیه مظالم حکومت رخ داده بود اما شروع جنبش را معمولاً از ماجرای گران شدن قند در تهران ذکر میکنند. علاءالدوله حاکم تهران هفده نفر از بازرگانان و دونفر سید را به جرم گران کردن قند به چوب بست. این کار که با تائید عین الدوله صدراعظم مستبد انجام شد اعتراض بازاریان و روحانیان و روشنفکران را برانگیخت. اینان در مجالس و در مسجدها به سخنرانی ضد استبداد و هواداری از مشروطه و تأسیس عدالتخانه یا دیوان مظالم پرداختند. خواست برکناری عین الدوله و عزل مسیو نوز بلژیکی و حاکم تهران به میان آمد و اعتصاب در تهران فراگیر شد.
عده ای از مردم و روحانیان به صورت اعتراض به حضرت عبدالعظیم رفتند. مظفرالدی نشاه وعده برکناری صدراعظم و تشکیل عدالتخانه را داد. هنگامی که به وعده خود عمل نکرد علما از جمله آقا سید محمد طباطبائی و آقا سیدعبدالله بهبهانی به قم رفتند و تهدید کردند که کشور را ترک میکنند و به عتبات عالیات خواهند رفت. عدهای هم در سفارت انگلیس متحصن شدند.
عین الدوله با گسترش ناآرامیها در شهرهای دیگر استعفا کرد و میرزا نصرالله خان مشیرالدوله صدراعظم شد.
فرمان مشروطیت
بالاخره مظفرالدین شاه فرمان مشروطیت را در ۱۳ مرداد ۱۲۸۵ امضا کرد. علما و دیگرانی که به حضرت عبدالعظیم و قم رفته بودند بازگشتند و تحص در سفارت انگلیس پایان یافت. مردم صدور فرمان مشروطیت را جشن گرفتند....مطالب دیگر:
📚پاورپوینت معرفی برنامه های وزارت جهاد کشاورزی📚پاورپوینت روش های تصفیه فاضلاب📚پاورپوینت خلاصه کتاب ۵۰۴ واژه ضروری زبان انگلیسی📚پاورپوینت بررسی و تحلیل ساختار بازار انحصار چندجانبه📚پاورپوینت قابلیت های سیاست های راهبردی اقتصادی📚پاورپوینت مکتب اقتصادی نئوکلاسیک‌ ها📚پاورپوینت اقتصاد مقاومتی📚پاورپوینت خلاصه کتاب ژئومورفولوژی ساختمانی تالیف دکتر فرج الله محمودی📚پاورپوینت نظریه اتمی📚پاورپوینت راهبردهای گردشگری برای گسترش فرصت‏ های اقتصادی📚پاورپوینت رویکردهای دست یابی به اقتصاد دانش محور📚نمونه سوالات درس مقدمات برنامه ریزی آموزشی و درسی📚نمونه سوالات درس اصول و روش های برنامه ریزی درسی📚نمونه سوال درس آمار استنباطی📚پاورپوینت آشنایی با اصول سازمان تجارت جهانی📚پاورپوینت بررسی حقوقی تغییر قراردادهای نفتی📚تحقیق آشنایی با حقوق قرارداد بیع متقابل (BUY BACK) با تأکید بر حوزه های نفت و گاز📚تحقیق بررسی روش های پرداخت بین المللی ثمن در تجارت بین الملل📚پاورپوینت بررسی چالش های حقوقی پرداخت بین المللی از طریق حواله های ارزی📚پاورپوینت بررسی روش هاي حل و فصل بين المللي اختلافات در حقوق مالكيت معنوي📚پاورپوینت آشنایی با سازمان بین المللی دریانوردی (تاریخچه، ساختار، اهداف، وظایف و نحوه عضویت)📚پاورپوینت بررسی مقررات مشترک ناظر به تعهدات بایع و مشتری در کنوانسیون بیع بین المللی کالا 1📚پاورپوینت آژانس چندجانبه تضمین سرمایه گذاری (Miga)📚پاورپوینت خلاصه کتاب فیزیک پایه (جلد سوم) تالیف فرانک ج بلت، ترجمه محمد خرمی📚پاورپوینت مالاریا