مشخصات فایل(تحقیق یادی از انقلاب مشروطه)

تحقیق یادی از انقلاب مشروطه|41004214|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق یادی از انقلاب مشروطه

چهاردهم مرداد امسال مصادف است با صد و یکمین سالگرد انقلاب مشروطه و متعاقب آن تنظیم سند قانون اساسی ایران . مشروطه ای که هنوز هم یکی از دغدغه های مردم ایران برای رسیدن به ارزشهای انسانی تکوین نیافته آن است.

مشروطه ای که در آن زیر بنای فکری و اندیشه های مدرن جدایی دین از حکومت محدودیت پادشاه و حاکمیت قانون بنا نهاده شد و در آن راه بهای بسیاری پرداخته شد اما هنوز هم به اهداف نهایی خود نرسیده است . گرچه در مقطع کوتاهی ازتاریخ به محدودیت قدرت پادشاه نائل شد اما در پیکار علیه جدایی دین از حکومت و تشکیل ساختاری سکیولار تاکنون ناکام مانده است.

در رابطه با نهضت مشروطه دهها کتاب و صدها مقاله نوشته شده است و علیرغم آنکه در قرن بیست ویکم جامعه جهانی به کلی دگرگون و کشور ایران هم یک قرن از دوران مشروطیت فاصله گرفته اما باز هم علیرغم ناکامی جامعه ایران در رسیدن به اهداف مشروطه مبانی مشروطه به ارزشهای ملی تبدیل شده و با نیکی از آن یاد می شود. هر چند که بسیاری انحراف انقلاب 1979 را ناشی از عدم بازخوانی وقایع دوران مشروطیت می دانند و بی جهت نیست که برای بازخوانی آن دوره و الهام از افکار مشروطه چند روزنامه همچون صور اسرافیل جمهوریت و وقایع اتفاقیه با انگیزه بازگشت به اصالت دوران مشروطه در ایران کنونی به چاپ می رسند.
با گشایش مجلس اول نمایندگان که اولین نظام پارلمانی را در تاریخ ایران تجربه می کردند به کارهای ساده ای همچون تنظیم قیمت گوشت و مسائل خیلی ابتدائی مشغول بودند اما از کارهای ارزشمند آن دوره بشمار می رفت زیرا نوعی اراده ملی در آن نهفته بود.
پیش لرزه های نهضت مشروطه به قیام تنباکو در سال 1270 بر می گردد و آن مقطع تاریخ بیداری ایرانیان بشمار می رود چرا تا آنموقع جامعه ایران علیرغم رشد شتابان جوامع اروپایی و حتی کشورهای همجوار جامعه ایران در خواب عظیمی فرو رفته و تاریکی سراسر ایران را فرا گرفته بود. سید جمال الدین اسدآبادی و ملکم خان بهترین نقش را در آگاه سازی جامعه و روحانیون از جمله میرزا حسن آشتیانی نقش اساسی را در فتوا علیه دربار قاجار و ترغیب مردم به اعتصاب عمومی در شهرهای مهم ایران از جمله تهران مشهد تبریز و کرمانشاه برای لغو قرارداد ظالمانه تنباکو با یک کمپانی بریتانیایی ایفا نمودند.


مطالب دیگر:
📜مطالعه موردی (Case Study)📜الزامات قانونی اجرای مالیات بر ارزش افزوده📜کاربرد مدل سنجش متوازن در ارزیابی عملکرد و توسعه مدیریت مالی سازمان📜تاثیر اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در رشد وتوسعه اقتصاد استان فارس شهرستان قیروکارزین📜ویژگی ها و تفاوت های برنامه ریزی استراتژیک و برنامه ریزی عملیاتی📜پایان نامه كارشناسی ارشد مدیریت با عنوان تحلیل عوامل موثر بر اشتغال جوانان (29-20) ساله در بخشهای عمده اقتصادی ایران📜بررسی جامعه شناختی نگرش شهروندان نسبت به فعالیتهای اجتماعی شهرداری📜مقاله رشته مدیریت با عنوان بررسی عوامل مؤثر بر رضایت شغلی📜تحلیل و ارزیابی خدمات واحد انرژی بیمارستان📜جایگاه توسعه مدیریت در تعالی سازمان📜مدیریت بر مبنای فعالیت نشانه‌گیری به سمت علتها📜ارزیابی خلاء های قانونی زیست محیطی در برخورد با واحدهای آلوده كننده شهر تهران📜جایگاه مشارکت مردمی در فرایند ارزیابی آثار زیست محیطی📜ضرورت بازنگری ارزیابی های اثرات توسعه برمحیط (EIA) ، انجام شده در مناطق نفت‌خیز جنوب كشور📜ارزیابی مهمترین دلایل ناکارامدی گزارشهای ارزیابی محیط زیستی (EIA) سدهای بزرگ در ایران📜بازاریابی پارتیزانی (GUERRILLA MARKETING)📜پایان نامه رشته مدیریت با عنوان مدیریت آموزشی آموزشگاه های آزاد📜مطالعه ساختار و نظام‌های مدیریت منابع انسانی شهرداری ممفیس📜مطالعه ساختار و نظام‌های مدیریت منابع انسانی شهرداری توکیو📜پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مواد با عنوان استحصال مس به روش هیدرومتالورژی از کانه‌های اکسیدی📜کاربرد مدیریت بار در بخش صنعت📜پایان نامه مدیریت و برنامه ریزی با عنوان مشکلات ساختاری اشتغال کشور📜ارزیابی و نظارت هشتمین المپیاد ورزشی دانش آموزی کشور📜پروژه پایانی رشته عمران با عنوان بتن آرمه📜پایان نامه مهندسی عمران با عنوان معرفی جامع و کامل روش تراکم دینامیکی و مقایسه آن باروش پیش بارگذاری در بهسازی خاک