مشخصات فایل(راهکار اسناد منطقه ای و بین المللی به انواع خشونت علیه زنان)

راهکار اسناد منطقه ای و بین المللی به انواع خشونت علیه زنان|42078759|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع راهکار اسناد منطقه ای و بین المللی به انواع خشونت علیه زنان

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات54حجم175/225 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هدف از این پایان نامه بررسی راهکار اسناد منطقه ای و بین المللی به انواع خشونت علیه زنان می باشد. شامل دو فصل می باشد. فصل اول کلیات و مفاهیم گونه شناسی خشونت علیه زنان مورد بررسی قرار گرفته است. فصل دوم پاسخ اسناد منطقه ای و بین المللی به انواع خشونت علیه زنان مورد بررسی قرار گرفته است.

موضوع خشونت علیه زنان را امروزه سازمانهای بین المللی و د ر رأس آنها سازمان ملل متحد، نهادها و بانک جهانی در دستور کار خود قرار داده اند. برنامه های آنان ارتباط بین حقوق بشر، بهداشت و مشارکت زنان عرصه-های سیاسی و فرهنگی را با شرایط گسترده تر خشونت علیه زنان به عنوان موضوعی توسعه یافته برقرار می کند.

و یکی از اهداف مهم و کلیدی تشکیل سازمان ملل را باید تعهد به فرهنگ صلح دانست که هسته اصلی فعالیت های آن در سه حوزۀ صلح و امنیت، توسعه پایدار و حقوق بشر شکل گرفته است. و این نهادها فعالیت های خود را بر چهار رکن اصلی استوار کرده است که عبارتند از: « برقراری امنیت و عدالت مقابله با خشونت مبتنی بر جنسیت و تعارض جنسی، افزایش مشارکت زنان در فرآیند صلح و فعالیت های بشردوستانه» و در همین راستا سازمان ملل متحد اقدام به تهیه و تصویب اسنادی در جهت تمی خشونت علیه زنان و حمایت از زنان دربرابر خشونت نموده است.


فهرست مطالب

فصل اول : مفاهیم و گونه های خشونت علیه زنان
1-1 مفهوم خشونت علیه زنان
1-1-1 تعریف خشونت
1-1-2 واژه شناسی خشونت
1-2 پیشینه خشونت علیه زنان در اسلام
1-3- نظریات خشونت علیه زنان
1-3-1 نظریه یادگیری
1-3-2 ایدولوژی قیم مآبانه
1-4 انواع خشونت علیه زنان
1-4-1 خشونت جسمی
1-4-1 -1مصداق بارز خشونت جسمی
1-4-1-1-1 ضرب- جرح- قتل
1-4-2خشونت عاطفی
1-4- 3خشونت جنسی


فصل دوم:
3-1 مواضع اسناد منطقه ای و بین المللی به رفع خشونت علیه زنان
3-1-1 اعلامیه رفع خشونت علیه زنان
3-1-1-1 تدابیر قانونی
3-1-1-2 تدابیر حمایتی
3-1-2 کارپایه عمل پکن 1995
3-1-2-1تدابیر قانونی
3-1-2-2 تدابیر حمایتی
3-1-3 اجلاس پکن +5
3-2مواضع حقوق بشر دوستانه
3-3 اسناد بین المللی در ارتباط با منازعات مسلحانه درمورد خشونت علیه زنان
3-3-1 کنوانسیون های لاهه وژنو
3-3-2 اعلامیه رفع خشونت از زنان و حمایت ازآنان در جنگ ها
3-3-3 کنفرانس پکن و حمایت از زنان در جنگ ها و اساسنامه و دادگاه کیفری بین المللی
3-4 کنوانسیون رفع همه اشکال تبعیض علیه زنان
3-5 موضع اسناد بین المللی نسبت به نهادهای مشابه بردگی
3-5-1 کنوانسیون رضایت در ازدواج حداقل سن و ثبت ازدواج
3-5-2 ممنوعیت ازدواج های اجباری در سایر اسناد بین المللی

منابع


"

مطالب دیگر:
بررسی افزایش سن ازدواج و علل و تاثیرات آنتعیین کیفیت خدمت رسانی از طریق به کارگیری مدل servqual در مرکز آموزشی درمانی کوثرآشنایی با زعفران و خواص و مصارف و تولید آن و مروری بر پیشینه تاریخی زعفرانآشنایی با زعفران و ترکیبات و خواص و پرورش آنآشنایی با انواع زبانهای برنامه نویسیآشنايی با سرگذشت و دين و تعالیم زردشتآشنایی با زرتشت و دین آن و مروری بر زرتشتیان ایران و مراسم آنهاآشنایی با زبان شناسی و اجزای آن و مروری بر نقشهای زبانآشنایی با زغالسنگ رشته كوه البرزآشنایی با ریخته گری و مراحل آنآشنایی با ذرت و مشخصات گیاه شناسی و کاشت و زراعت آنآشنایی با معماری مدرن و ريشه های آنبررسی تحولات و کاربردها و اهداف فناوری اطلاعات در توسعه آموزش کشاورزیرويكردي اجتماعي به مطالعه ي ورزش و مروری بر جامعه شناسی ورزشآشنایی با فیبرنوری و لیزرآشنایی با مولانا و زندگی نامه و مقبره و اخلاق و افکار اوآشنایی با ماشین های فرز و انواع و عملکرد آنهازبان مادری جایگاه و نقش آن در رشد کودکانآشنایی با روشهای بازاریابی برای محصولات صنایع غذاییآشنایی با مکتب ریجنالیسم در معماری ( REGIONALISM )آشنایی با رشته ریاضی و گرایشها و اهمیت آنمروری بر زمان سنجی و انواع شیوه های اندازه گیری زمانآشنایی با عدالت كيفري از ديدگاه حمورابيمروری بر عدالت اقتصادی در اسلام و عدالت سیاسیآشنایی با جایگاه زن در اسلام و بررسی عدم برابری دیه بین زن و مرد