مشخصات فایل(پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان)

پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان|47090489|sale59|مشخصات فایل|اِس اِی
با ما همراه باشید با موضوع پاورپوینت بناهای تاریخی و معروف اصفهان

دانلود فایل ، در حجم 65 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه


مشخصات فایل
تعداد صفحات65حجم9/975 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

، در حجم 65 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.بخشی از متن:
کاخ عالی قاپو:
در غرب میدان نقش جهان و روبروی مسجد شیخ لطف الله عمارتی سر بر افراشته که به عنوان یکی از مهمترین شاهکارهای معماری اوایل قرن یازدهم هجری از شهرتی عالمگیر برخوردار است.

با توجه به منابع و مأخذ موجود درباره سلسله صفوی و همچنین با در نظر گرفتن بررسی های انجام شده در مورد این ساختمان زیبا و رفیع چنین استنباط می گردد که کاخ عالی قاپو، دروازه مرکزی و مدخل کلیه قصرهایی است که در دوران صفویه در محدوده میدان نقش جهان احداث شده اند.

سی وسه پل:
یکی از پل های زیبا و جالبی که در دوران صفویه بر روی زاینده رود احداث شد سی و سه پل است این پل در گذشته «پل جلفا» نامیده می شد (زیرا از این طریق به جلفا که تازه احداث شده بود می رسیدند). به «الله وردیخان» نیز معروف است زیرا سردار مشهور شاه عباس اول که به ساختن این پل مأمور گردید به این نام نامیده می شود.

این پل كه در نوع خود شاهكارى بى‏نظیر از آثار دوره سلطنت شاه‏ عباس اول است، به هزینه و نظارت سردار معروف او الله ‏وردى‏خان بنا شده. این پل در حدود 300 متر طول و 14 متر عرض دارد و طویل‏ ترین پل زاینده ‏رود است كه در سال 1005 هجرى ساخته شده است. در دوره‌ صفویه‌،مراسم‌ جشن‌ آبریزان‌ یا آبپاشان‌ ارامنه‌ در كنار این‌ پل‌ صورت‌ می‌گرفت‌. ارامنه‌ جلفا، مراسم‌ «خاج‌ شویان‌» را نیزدر محدوده‌ همین‌ پل‌ برگزار می‌كرده‌اند. پل‌ مزبور یكی‌ از شاهكارهای‌ معماری‌ و پل‌ سازی‌ ایران‌ و جهان‌ محسوب‌ می‌شود.
و...

فهرست مطالب:
کاخ عالی قاپو
سی وسه پل
پل خواجو
چهل ستون
مسجد شیخ لطف الله
مسجد شاه
چهار باغ
کاخ هشت بهشت
منارجنبان
بازار قدیمی اصفهان
هتل شاه عباسی اصفهان
کلیسای وانک
معبد زرتشتی باستانی(آتشگاه اصفهان)

این فایل با فرمت پاورپوینت در 65 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت مسجد تاریخانه ی دامغان(16 اسلاید)


"

مطالب دیگر:
📂تحقیق اهداف و چرایی توسعه اقتصادی📂تحقیق پول شویی📂تحقیق معماری پایدار (کویر و معماری پایدار)📂تحقیق حذف صفر از پول ملی (تحلیل و بررسی حذف 3 یا 4 صفر از واحد ریال ایران)📂رویکرد یک شبکه عصبی برای ارزیابی ریسک اعتبار📂تحقیق بررسی عوامل مؤثر در کسری و فزونی صندوق از دید تحویلداران بانک ملی📂تحقیق بررسی مبانی اقتصاد روستا📂نقشه اتوکد پایدارسازی دیواره با دیوار حائل پاشنه دار بتنی📂پکیج کامل شابلون اتوکدی مبلمان، درخت، در، پنجره📂تحقیق ویندوز 2003 سرور📂تحقیق الگوریتم های مسیریابی📂تحقیق تکنولوژی MPLS📂تحقیق امنیت مسیریابی در شبکه های Ad Hoc📂تحقیق بلوتوث📂تحقیق نور در گرافیک📂تحقیق شبکه📂پروژه طراحی سیستم رزرو بلیط سایت آژانس مسافرتی📂پروژه طراحی نرم افزار فتوشاپ📂پروژه طراحی وب سایت دانلود کتاب📂تحقیق فیبر نوری📂تحقیق تجزیه و تحلیل سیستم ها و روش ها📂تحقیق سيستم ثبت نام كانون فرهنگي آموزش📂تحقیق مودم‌ ها📂تحقیق پیاده سازی روش تحلیل سلسله مراتبی AHP📂پروژه طراحي سايت یک آموزشگاه كامپيوتر